Strona głowna  /  Aktualności

KONKURS Z NAGRODAMI  !!!1

Kochani. Zapraszamy do udziału w konkursie „Zabawa bez zabawek”.

W naszym przedszkolu realizujemy projekt międzynarodowy „Loose Parts” . Według teorii „Loose parts” kreatywność najlepiej rozwijają zabawki proste, dające nieskończenie wiele pomysłów do zabaw. Przykład – zwykły patyk może być częścią domu, termometrem , lizakiem, mieczem ? … Chustka może przeistoczyć się w latający dywan. Możliwości są nieograniczone, bo i zabawka nie narzuca prawie żadnej treści

Często kupujemy dzieciom drogie zabawki, które z założenia mają już narzuconą jakąś funkcje – kasa, stetoskop, kolejka na baterie – nie dają naszym dzieciom zbyt dużo miejsca na kreatywność.

A kreatywność, jak większość umiejętności, nieużywana i nierozwijana – zanika. To pewnie dlatego, pomimo że większość dzieci ma w sobie pokłady kreatywności, u dorosłych ta cecha jest obecnie na wagę złota

Oto przykłady nadesłane przez dzieci z naszych przedszkoli partnerskich. A czy Wy tak potraficie???

Zdjęcia prosimy przesyłać do 23.04.2021 r na adres : pmatejko2@wp.pl

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANO NAGRODY RZECZOWE.

INFORMACJA DOTYCZĄCA

ZAMKNIĘCIA PRZEDSZKOLA

W związku z aktualizacją wytycznych dotyczących zawieszenia  stacjonarnego funkcjonowania przedszkola  (Rozporządzenie MEN z 8 kwietnia 2021r) informujemy, że ograniczenie działalności przedszkola  przedłużono do 18  kwietnia 2021r.

Z wielką radością informujemy że nasze przedszkole od marca 2021 r dołączyło do ogólnopolskiego programu wychowania dwujęzycznego „Dwujęzyczny Przedszkolak”.

„Dwujęzyczny Przedszkolak” To  innowacyjna metoda, która  w sposób naturalny zapewnia dzieciom poznawanie dwóch języków. Dzięki gotowym materiałom umieszczonym na platformie edukacyjnej nauczyciele umożliwiają dzieciom codzienny kontakt z językiem angielskim.

Przyswajanie  języka odbywa się  poprzez wykorzystanie  nagrań lektorów, oraz specjalnie opracowane scenariusze gier, zabaw dydaktycznych, ruchowych, muzycznych. Nauczyciel pełni rolę wspierającą, organizując zabawy i zadania wg scenariuszy. Nauczyciele włączają do planu wybrane aktywności językowe (3 aktywności dziennie).

Dwujęzyczny Przedszkolak  to program, stymulujący  podświadome nabywanie języka nie zaś program nauczania języka angielskiego, dlatego możliwe wdrażanie go przez nauczycieli przedszkola. Typowe zajęcia z j.angielskiego prowadzi jak dotychczas anglista, pracując wg programu nauczania j.angielskiego.

Ważnym czynnikiem powodzenia programu jest aktywne włączenie się rodziców. Z chwilą uruchomienia platformy dla rodziców, przydzielone będą indywidualne kody dostępu. Na niej rodzic znajdzie aktywności, w których dziecko brało udział w przedszkolu a także inne funkcje.  Dzieci powinny mieć możliwość powtarzania poznanych treści również po wyjściu z przedszkola. Takie globalne podejście daje szybkie i wymierne efekty.

Udział w programie jest jednym z elementów realizowanego w przedszkolu międzynarodowego programu  Erasmus + Europejski wymiar kształcenia zaczyna się w przedszkolu”. Ma on celu m.in. doskonalenie nauczycieli w zakresie j.angielskiego, co ułatwi wdrażanie programów, pozwalających na rozwijanie kompetencji językowych dzieci.