NASZE PROJEKTY

Przedszkole Miejskie nr 2  jest beneficjentem Programu Erasmus+  Sektor : Edukacja szkolna -  Partnerstwa Strategiczne.   Projekty w sektorze Edukacja szkolna – Współpraca szkół mają przede wszystkim wspierać organizacje w tworzeniu i rozwijaniu sieci współpracy, podnoszeniu umiejętności i możliwości działania na poziomie międzynarodowym poprzez wymianę dobrych praktyk, porównywanie rozwiązań i metod pracy.

NASZE PROJEKTY:

Przedszkole Miejskie nr 2  otrzymało ponownie dofinansowanie w wysokości  92 058,61 w ramach programu FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021- 2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Pomysłodawcą i autorem  wniosku, a także koordynatorem projektu jest Marzena Cieślik.

Cele projektu

1.Mierzalna poprawa znajomości j. angielskiego wśród nauczycieli przedszkola. Podniesienie poziomu kształcenia w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego, wdrażanie programu immersji językowej w trakcie codziennych zajęć we wszystkich grupach.

2. Podejmowanie oddziaływań w celu minimalizowanie problemu wykluczenia, (wyrównywanie  deficytów rozwojowych dzieci, szczególnie pomoc dzieciom z trudnościami w uczeniu się, a także w sferze emocjonalnej i społecznej oraz integracja dzieci z Ukrainy).

3. Wzmacnianie postaw proekologicznych dzieci i ich rodziców, rozszerzenie działań nie tylko związanych z aktywnościami dzieci, także wpływanie na najbliższe otoczenie: pracowników, rodziców, digitalizacja przedszkola, a co za tym idzie poprawa kompetencji cyfrowych nauczycieli, zmniejszenie zużycia papieru.

Mobilności

Zaplanowano 2 rodzaje działań: obserwacja pracy I kurs językowy General English.

- Trzy nauczycielki (dwóch nauczycieli przedszkola oraz pedagog prowadzący zajęcia wyrównawcze I rozwijające) weźmie udział w obserwacji pracy w szkole CEIP Los Antolinos. W trakcie wizyty w szkole będziemy obserwować metody pracy z dziećmi o specyficznych problemach edukacyjnych i emocjonalno - społecznymi, a także indywidualizacji pracy w klasie oraz działania związane z integracją dzieci uchodźców do środowiska szkolnego.

- Trzy nauczycielki wychowania przedszkolnego weźmie udział w obserwacji pracy w przedszkolu Yenişehir anaokulu. Obserwacja będzie pod kątem innowacyjnych metod pracy związanych z edukacją ekologiczną, działania na rzecz środowiska i wspólnie ze środowiskiem społecznym.

- Cztery nauczycielki  wychowania przedszkolnego wezmą  udział w kursach językowych GE dla nauczycieli przedszkoli

Przewidywane rezultaty

1. Włączanie języka angielskiego do różnorodnych zajęć dydaktycznych, aktywności ruchowych, rytmiki, muzyki, codziennych czynności.

2. Poszerzenie zakres oddziaływań nauczycieli szczególnie związanych z indywidualizacją oraz działaniami na rzecz dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi co zapobiegnie późniejszym niepowodzeniem szkolnym. Wypracowanie skutecznych rozwiązań, sposobów na włączenie dzieci uchodźców, emigrantów do grupy przedszkolnej.

3. Wzmocnienie świadomości ekologicznej wychowanków, pracowników i rodziców.

Kwota dofinansowania ze środków  FERS 92 058,61ZŁ

1. Up in the Clouds ” - Partnrstwa strategiczne  2019-2022

Celem projektu jest podniesienie umiejętności personelu, w  korzystania z nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Działania w ramach tego projektu obejmą badanie szeregu różnych narzędzi cyfrowych, które można wykorzystać w edukacji w celu poprawy nauczania i uczenia się: gogle classroom,  kodowanie i programowanie i animacja,  prezentacja za pomocą narzędzi cyfrowych, -grywalizacja w nauczaniu.

ZOBACZ WIĘCEJ

2. Tasarla Örgren,  (Designe Lerning ) - Partnerstwa strategiczne 2019-2022

Celem projektu jest rozwijanie kreatywności poprzez wdrażanie metody zabawy opartej na teorii wolnych części  Simona Nicholsona (theory of loose parts), Polega ona na budowania przestrzeni do zabawy – tworzenia przestrzeni, i kreowania takiego otoczenia w placówkach oświatowych, które rozwija wyobraźnię i kreatywność pozwalając dzieciom samodzielnie aranżować swoje otoczenie, bez wykorzystania typowych zabawek.

ZOBACZ   WIĘCEJ

3. Nowy wymiar edukacji zaczyna się w przedszkolu - Mobilność edukacyjna 2020-2022

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby naszego przedszkola na podniesienie jakości i efektywności  w zakresie  nauczania  języka angielskiego, znalezienie lepszych metod pracy w zakresie edukacji  matematycznej. Nie mniej ważna jest również wartość  jaką jest  otwarcie na Europę i zwiększenie liczby projektów międzynarodowych.  Główne cele projektu: 1. Podniesienie poziomu kształcenia w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego oraz stopniowe wprowadzenie w szkole innowacyjnych   metod nauczania, mierzalna poprawa kompetencji językowych nauczycieli i dzieci. 2. Osiąganie wysokich wyników edukacyjne z zakresu matematyki, co będzie skutkować lepszym startem szkolnym, a także zapobiegnie późniejszym niepowodzeniom szkolnym

ZOBACZ   WIĘCEJ