Polityka Ochrony Małol.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Szanowni Rodzice!

- Kodeks rodzinny Na podstawie ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy i opiekuńczy oraz niektórych i innych ustaw (DZ.U. z 2023 r. poz.1606)  zmieniające dotychczasową ustawę  z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczości na tle seksualnym, której tytuł na mocy tychże zmian otrzymuje brzmienie „o przeciwdziałaniu przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich” (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r. poz. 1304 z późn. zm.) w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Kraśniku obowiązują Standardy ochrony małoletnich.

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Pracownik placówki, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku oraz swoich kompetencji.

Standardy znajdują się w pliku poniżej:

Polityka Ochrony Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Kraśniku