Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 2

FERS PROJEKT

    

Przedszkole Miejskie nr 2 w Kraśniku otrzymało dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”

 

Tytuł projektu : Dobry Start Szkolny  

Nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000135975    

Okres: 18 miesięcy  2023-12-01  -  2025-05-31    

Wysokość dofinansowania:  92 058,61 zł.             

 

Cele projektu

 

1.Mierzalna poprawa znajomości j. angielskiego wśród nauczycieli przedszkola. Podniesienie poziomu kształcenia w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego, wdrażanie programu immersji językowej w trakcie codziennych zajęć we wszystkich grupach.

2. Podejmowanie oddziaływań w celu minimalizowanie problemu wykluczenia, (wyrównywanie  deficytów rozwojowych dzieci, szczególnie pomoc dzieciom z trudnościami w uczeniu się, a także w sferze emocjonalnej i społecznej oraz integracja dzieci z Ukrainy).

3. Wzmacnianie postaw proekologicznych dzieci i ich rodziców, rozszerzenie działań nie tylko związanych z aktywnościami dzieci, także wpływanie na najbliższe otoczenie: pracowników, rodziców, digitalizacja przedszkola, a co za tym idzie poprawa kompetencji cyfrowych nauczycieli, zmniejszenie zużycia papieru.

Działania:

- Trzy nauczycielki (dwóch nauczycieli przedszkola oraz pedagog prowadzący zajęcia wyrównawcze I rozwijające) weźmie udział w obserwacji pracy w szkole CEIP Los Antolinos. W trakcie wizyty w szkole będziemy obserwować metody pracy z dziećmi o specyficznych problemach edukacyjnych i emocjonalno - społecznymi, a także indywidualizacji pracy w klasie oraz działania związane z integracją dzieci uchodźców do środowiska szkolnego.

- Trzy nauczycielki wychowania przedszkolnego weźmie udział w obserwacji pracy w przedszkolu Yenişehir anaokulu. Obserwacja będzie pod kątem innowacyjnych metod pracy związanych z edukacją ekologiczną, działania na rzecz środowiska i wspólnie ze środowiskiem społecznym.

- Cztery nauczycielki  wychowania przedszkolnego wezmą  udział w kursach językowych GE dla nauczycieli przedszkoli

Przewidywane rezultaty:

1. Włączanie języka angielskiego do różnorodnych zajęć dydaktycznych, aktywności ruchowych, rytmiki, muzyki, codziennych czynności.

2. Poszerzenie zakres oddziaływań nauczycieli szczególnie związanych z indywidualizacją oraz działaniami na rzecz dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi co zapobiegnie późniejszym niepowodzeniem szkolnym. Wypracowanie skutecznych rozwiązań, sposobów na włączenie dzieci uchodźców, emigrantów do grupy przedszkolnej.

3. Wzmocnienie świadomości ekologicznej wychowanków, pracowników i rodziców.

 

 #FunduszeEuropejskie

 

 

BLOG PROJEKTU KLIKNIJ TUTAJ